Bogactwo oleju makadamia

Bogactwo oleju makadamia

W drogeriach coraz częściej można spotkać olej makadamia. Dlaczego jest on polecany przez dermatologów? Z jakich względów stosuje go wiele osób? Czym wyróżnia się jego skład na tle innych olejków i naturalnych kosmetyków? Przyjrzyjmy się mu bliżej, aby poznać skąd bierze się jego naturalna moc.
Co znajdziemy w oleju makadamia?


Jeśli sięgniesz na półkę po olej makadamia, możesz się pozytywnie zaskoczyć jego składem. Jest on bogaty w wiele witamin - przede wszystkim zawiera dużą dawkę witaminy A. W jego składzie znajdziemy także witaminy z grupy B - witaminę B1, witaminę B2 oraz witaminę B3. Nie jest on też pozbawiony witaminy E, która także jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Wśród substancji mineralnych znajdziemy lecytynę, a także fenole. Należy pamiętać, że jest to olej bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które odpowiadają za blask i jędrność skóry. Z tego względu na szerokie zastosowanie w kosmetyce.


Jakie jest działanie oleju makadamia?

Naturalne składniki kosmetyków
Napisał: Chris Isherwood
Na podstawie: http://www.flickr.com

Olej ma przede wszystkim właściwości regeneracyjne. Należy pamiętać, że zawiera kwas palmitynowy oraz oleinowy - substancje będące składnikiem skóry ludzkiej. Dlatego jest dobrze tolerowany i wchłaniany przez nasz organizm. Niektóre kosmetyczki nazywają go "znikającym olejem", ponieważ bardzo szybko, a wręcz błyskawicznie wnika wgłąb skóry. Nie należy zapominać o jego silnych właściwościach odmładzających. Lata badań wykazały jego działanie antyoksydacyjne. Olej makadamia chroni komórki skóry przez działaniem wolnych rodników, potęgujących procesy starzenia skóry i powstawania zmarszczek. Ponadto zmiękcza oraz wygładza naskórek - skóra staje się gładka, błyszcząca i lśniąca.
Jest uniwersalny w zastosowaniu - można go używać podczas masażu, dodawać do kremów nawilżających, stosować jako odżywka na włosy. Na rynku dostępnych jest także bardzo wiele kosmetyków naturalnych, w których składzie znajduje się olejek makadamia. Poszukaj takich, które spełnią twoje oczekiwania i odżywią twoją skórę!

Opublikowany przez Sylwia w dniu 2017-01-29 16:24:12
Tagi: kosmetyki, substancja