Kosmetyki do pielęgnacji skóry dla faceta

Kosmetyki do pielęgnacji skóry dla faceta

Kosmetyki dla faceta powinny być ważnym środkiem pielęgnacji skóry. Wśród takich kosmetyków można wyróżnić kosmetyki używane z rana, kosmetyki używane w ciągu dnia i kosmetyki wybierane przez niego w godzinach wieczornych.


Kosmetyki poranne

Do kosmetyków używanych z rana należą przede wszystkim pianki do golenia i kremy używane po goleniu. Kosmetyki dla faceta używane po goleniu służą do pielęgnacji skóry twarzy. Pozwalają na łagodzenie jej ewentualnych podrażnień i odpowiednio nawilżają, a także nadają przyjemny zapach. W przypadku, kiedy faceci lubią z rana brać szybki prysznic, przydadzą się specjalne żele pod prysznic, a także szampony męskie. Po prysznicu używanie są męskie dezodoranty przede wszystkim eliminujące pocenie się skóry, dodatkowo mogą być używane kremy do stóp eliminujące ich potliwość. Mężczyźni lubią używać także dedykowanych dla nich perfum.

Kosmetyki używane w ciągu dnia


kosmetyki
Napisał: András Bögöly
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kosmetyki dla faceta używane w ciągu dnia służą przede wszystkim szybkiemu odświeżeniu się i zmywaniu silnych zabrudzeń spowodowanych wykonywaną przez niego pracą. Często używają do mycia rąk po prostu płynu do mycia naczyń, który posiada silne działanie zmywające tłuszcz, dlatego dobrze przydają się także do zmywania zabrudzeń smarowych z rąk faceta. Dobrze jest także, aby używał ochronnych balsamów do ciała i kremów. Czasami przydają się dezodoranty o silnym działaniu blokującym pocenie się skóry, które powinien mieć cały czas przy sobie. W przypadku, gdy jego problemy z poceniem się posiadają głębsze podłoże powinien zażywać specjalnie tabletki i preparaty, a także udać się do lekarza w celu zrobienia badań profilaktycznych, po których może okazać się koniecznym rozpoczęcie kuracji hormonalnej. Poziom hormonów pozwalają także normować specjalne maści, a nawet żele do kąpieli i balsamy do ciała.


Kosmetyki używane wieczorem


Kosmetyki dla faceta używane wieczorem przydają się w trakcie dłuższej kąpieli. Może on wybierać dla siebie płyny do kąpieli, dzięki którym woda nabierze na przykład silnie niebieskiego koloru i przyjemnego zapachu. Do tego używa żeli pod prysznic, które posiadają silne działanie służące do zmywania różnych zabrudzeń powstałych w ciągu dnia. Może także wybierać spośród męskich szamponów do mycia włosów. Niektóre z nich przeznaczone są do włosów normalnych, inne natomiast do włosów przetłuszczających się albo skłonnych do powstawania łupieżu. Na rynku dostępne są także specjalne środki eliminujące wypadanie włosów. Czasami mogą one także być wspierane specjalnymi preparatami w formie tabletek. Niektórzy faceci wieczorami używają środków do pielęgnacji spękanych pięt i spędzają więcej czasu przy goleniu. Do tego przydają się pianki do golenia i żele łagodzące podrażnienie skóry.

Opublikowany przez Sylwia w dniu 2017-01-07 19:12:28
Tagi: mężczyzna, kosmetyki, pielęgnacja, Krem