Idzie zima - czas kremowania rąk

Idzie zima - czas kremowania rąk

Skóra na dłoniach jest wrażliwa i warto o nią zadbać w okresie jesienno - zimowym, kiedy jest ona narażona na zimne powietrze i duże wahania temperatury. Pierwszą reakcją ochronną naszego organizmu będzie zrogowaciała skóra, która będzie łuszczyła się. Nie chcesz chyba, aby twoje dłonie w taki sposób wyglądały.


Co więc możesz zrobić? Sięgnij po krem do rąk.
sklep
Napisał: Sylveco
Na podstawie: Sylveco


Sprawdzaj zawartość wody w kremie do rąk. Warto wiedzieć, że przed zakupem kremu do rąk należy przeczytać etykietę i sprawdzić, jaka jest zawartość wody. Jeśli w kremie jest jej dużo, wtedy na mrozie nie będziemy mieć na dłoniach ochronnej powłoki, a kosmetyk, który może dodatkowo wysuszać skórę i narażać ją na dodatkowe uszkodzenia. Nie warto używać kremów, które nie spełniają swojej roli, więc odrzuć wszystkich kandydatów z dużą zawartością wody.


Naturalne kosmetyki są najlepsze!


Obecnie wiele osób decyduje się na używanie kosmetyków naturalnych. Są one bardzo dobre, ponieważ nie zawierają bardzo dużo składników pochodzenia naturalnego. Co więc za tym idzie są doskonałe w pielęgnacji. Kremy do rąk oparte o wyciągi z roślin mają podwójne działanie - zabezpieczają przed niską temperaturą, a dodatkowo dostarczają wielu witamin. Na przykład witamina E oraz witaminy z grupy B są przemycane do tych kosmetyków, więc ich użycie to dodatkowa korzyść. Z tych preparatów powinny korzystać także osoby, które chcą poprawić kondycję skóry na dłoniach. Jeśli masz zamiar zapobiegać przedwczesnemu starzeniu, zmarszczkom i tak zwanym plamom wątrobowym, kremy do rąk o naturalnym składzie sprawdzą się tutaj najlepiej.


Sam krem nigdy nie wystarczy, aby poprawić kondycję bardzo zniszczonych dłoni.
Pamiętaj, aby w chłodne dni zakładać rękawiczki. Wybierz takie, które zostały wykonane z przepuszczającej powietrze powłoki, dzięki czemu skóra na dłoniach nie spoci się i będzie mogła swobodnie oddychać. To ważne, jeśli lubisz szybkie marsze, spacery, a nawet bieganie na świeżym i chłodnym powietrzu.

Opublikowany przez Sylwia w dniu 2017-01-07 19:10:28
Tagi: kosmetyki, pielęgnacja, skóra