Cudowny olej kokosowy i jego właściwości

Cudowny olej kokosowy i jego właściwości

Olej kokosowy od dawna znany jest ze swoich właściwości pielęgnacyjnych, ale dopiero od niedawna stał się popularnym składnikiem większości kosmetyków. Co sprawa, że warto po niego sięgnąć i zainwestować w nieco droższe preparaty, w których się on znajduje? Dlaczego jego stosowanie wyjdzie nam i naszej skórze na dobre?
Właściwości nawilżające


Żaden balsam, żadne masło do ciała nie nawilża suchej skóry jak olej kokosowy. Wystarczy wmasować go w skórę, aby od razu poczuć różnicę. Np. dłonie stają się bardziej miękkie, wygładzone i nie widać na nich pierwszych oznak starzenia. Osoby borykające się z wysuszoną skórą w pierwszej kolejności powinny zafundować sobie terapię złożoną z preparatów zawierających wyciąg z kokosa.


Ochrona przed słońcem
Klimat się zmienia, powłoka ozonowa się zmniejsza, co w konsekwencji skutkuje tym, że do powierzchni ziemi dociera więcej niebezpiecznych promieni słonecznych – UVA. Wiosną i latem powinniśmy zabezpieczyć skórę przed nadmiernym promieniowaniem. Możemy wypróbować preparaty, w których składzie znajduje się olej kokosowy. Jest to naturalny filtr, chroniący naszą skórę.


kokosowy olej do czego
Napisał: J@YGS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Precz zakażeniom i grzybicy


Zawarty w kokosie kwas laurynowy jest znany z właściwości anty-bakteryjnych, anty-wirusowych oraz anty-grzybicznych, więc pomaga w leczeniu zakażeń i zapaleń skóry. Mogą go stosować osoby młode, zmagające się z trądzikiem młodzieńczym. Po basenie warto prewencyjnie użyć maści opartej o olej kokosowy, aby zabezpieczyć się przed wystąpieniem grzybicy. W przypadku poważniejszych ran lekarze polecają także stosowanie maści z kokosem. Blizny znacznie szybciej się zrastają, nie ma ryzyka wystąpienia zakażenia, a do tego znamiona znikają szybciej.


Do walki z nadwagą
Dietetycy polecają stosowanie oleju kokosowego także w kuchni. Jest to najzdrowszy olej do smażenia. Przygotowywane potrawy na tym oleju pozwolą nam ustabilizować wagę, a dodatkowo kupując kosmetyk na cellulit zwierający wyciąg z kokosa możemy skutecznie walczyć z wałeczkami i oponką na udach czy na brzuchu. Najlepiej, aby balsam lub preparat był ciepły. Następnie należy szybko wmasować go w wybrane miejsce, aby składniki zareagowały z tkanką tłuszczową, niwelując ją. Oczywiście nie można oleju stosować jako magicznej maści na otyłość, ale w połączeniu z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną może zdziałać cuda.


Kosmetyk przeciwzmarszczkowy


Olej kokosowy także skutecznie przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek.

Opublikowany przez Sylwia w dniu 2017-01-07 20:51:28
Tagi: kosmetyki, skóra, natura