Regeneracja skóry na twarzy

Regeneracja skóry na twarzy

Skórę na twarzy bardzo ciężko jest chronić przed działaniem niskich i wysokich temperatur, wiatru i deszczu. O wiele łatwiej zakryć dłonie, niż schować całą twarz. Dlatego co jakiś czas powinniśmy szczególnie zatroszczyć się o naszą skórę, stosują maseczki, serum, odżywcze kremy i peelingi. Co wybrać i jak to zastosować, aby nie pogorszyć kondycji skóry?


Sprawdź, jaką masz cerę


skóra
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Pielęgnacja twarzy powinna rozpocząć się od zdiagnozowania, jaki rodzaj cery mamy. Skóra tłusta potrzebuje nieco innej ochrony niż skóra sucha. Aby odkryć rodzaj cery, udaj się do kosmetyczki lub dermatologa. Specjalista określi, z jakimi problemami się zmagasz, a następnie ty będziesz już wiedzieć, w jaki sposób zatroszczyć się o skórę.


Aktywnie działające kosmetyki


Złuszczenie skóry i jej dogłębne oczyszczenie wymaga zastosowania bardzo aktywnie działających specyfików, jednocześnie o łagodnej i delikatnej formule. Wybierz serum do twarzy renomowanej marki. Dzięki temu kosmetykowi z powodzeniem zadbasz o skórę, a co ważniejsze uda ci się ją odżywić i nawilżyć. Sprawdź, jaki skład ma kosmetyk, który decydujesz się kupić. Z pewnością drogie rzeczy są dobrej jakości, ale może okazać się, że naturalne dermokosmetyki sprawdzą się w twoim przypadku.


Codzienna pielęgnacja


I oczywiście nie zapomnij o regularności, kiedy dbasz o siebie. Serum do twarzy nie da ci spektakularnych efektów, jeśli użyjesz je tylko raz i to w dodatku wraz z wieloma innymi kosmetykami. Postaraj się przynajmniej co drugi dzień wygospodarować chwilę dla siebie, którą przeznaczysz na pielęgnację skóry twarzy. Pomyśl także o kupnie dobrego kremu tylko 2 w 1, czyli takiego, który będzie nawilżał, ale jednocześnie także matował. W ten sposób używając jednego preparatu, osiągniesz dwa cele i nie będziesz musiał sięgać po kolejny krem. Poszukuj swojego ideału, a jak już go znajdziesz, to stosuj tylko ten wybrany kosmetyk. Skóra nie lubi zbyt dużej różnorodności i zmienności. Pamiętaj o tym każdego dnia.

Opublikowany przez Sylwia w dniu 2016-10-06 00:06:58
Tagi: kosmetyki, dermatolog